„Rozmowy o... cudzie jakim jest dziecko”

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia postanowiliśmy w centrum naszych zainteresowań postawić dzieci i rodziny. Jeśli pójść za wiarą chrześcijańską, świętego Józefa moglibyśmy symbolicznie uznać za wzór ojca adopcyjnego. Tym razem przybliżymy przebieg procedury adopcyjnej, wymagania stawiane kandydatom na rodziców adopcyjnych oraz udział Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w okresie tzw. postadopcji.

Dowiemy się, jakimi zasadami kierują się pracownicy Ośrodka dobierając rodzinę do dziecka. Usłyszymy także świadectwo rodziny adopcyjnej, która podzieli się swoim doświadczeniem budowania więzi z dziećmi. Porozmawiamy też o dobru dziecka, problemach związanych z sieroctwem oraz trudnościami, z którymi mierzą się rodzice adopcyjni, opiekunowie prawni i dzieci, których rodzice zostali pozbawieni praw opieki nad nimi. Gośćmi spotkania będą: Karolina i Mateusz Aniołowie – rodzina adopcyjna, Elżbieta Stolarczyk – Dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w Radomiu oraz Anna Matuszewska – psycholog.

„Rozmowy o... cudzie jakim jest dziecko” - 19 grudnia, godz. 19.00

Miejsce: Centrum Wolontariatu Międzynarodowego, ul. K. Kelles – Krauza 19, wjazd na parking oraz wejście od ul. Niedziałkowskiego

Goście: Karolina i Mateusz Aniołowie – rodzina adopcyjna, Elżbieta Stolarczyk – Dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w Radomiu oraz Anna Matuszewska – psycholog ośrodka.