Wspomnienie o śp. ks. prał. Edwardzie Poniewierskim

Ks. prał. Edward Poniewierski był ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym, proboszczem parafii katedralnej i kanclerzem Kurii Diecezji Radomskiej. Przez 10 lat był także kapelanem Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu, który w środę, 6 października zaprosił na wieczór wspomnień poświęcony księdzu prałatowi.

Wcześniej w katedrze Mszy św. w intecji zmarłemu 2 lutego kanclerza, przewodniczył bp Piotr Turzyński, który w homilli przywołał osobę ks. Poniewierskiego - "Dzisiaj, w takim gronie, a zwłaszcza z Klubem Inteligencji Katolickiej chcemy podziękować Panu Bogu za śp. ks. prał. Edwarda Poniewieskiego. Znany jest tu bardzo dobrze. Odszedł do Pana 2 lutego tego roku niespodziewanie, po ludzku powiemy za szybko. 68 lat. Ile miał jeszcze fajnych myśli, pomysłów? Ile nosił w sobie głębi? On budował Królestwo Boże pośród nas".

Po Mszy w siedzibie KIK-u o swojej współpracy z ks. prał. Edwardem Poniewierskim przy wydawaniu książek i albumów opowiadał Marcin Olifirowicz, Katarzyna Posiadała, historyk sztuk, czy Barbara Kutkowska, siostra kapłana.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej organizuje Wydział Duszpasterski Kurii Diecezji Radomskiej oraz Stowarzyszenia „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum.

Partnerem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej jest ENEA Wytwarzanie.

Sponsorzy:  Radmot, Zakład Masarski Krawczyk, Peugeot M.i R.Prasek, Piotr Ciołkiewicz, Marek Włodarczyk, Piekarnia Fogiel & Fogiel, Marco Shoes.